Tipy pro ty, kteří se neradi natírají

7 tipů pro ty, kteří se neradi natírají

Pacienti s atopickým ekzémem by se měli každé ráno natírat od hlavy až k patě. Kůže tuto základní péči potřebuje, aby si doplnila chybějící tukové a hydratační látky. Je tak lépe chráněna před spouštěči ekzému. Pro rodiny s dětmi a časově vytížené lidi se může tato každodenní rutina lehce stát náročnou zkouškou. Aby v ní obstáli, přinášíme pár tipů, jak se natírat:

Bez pálení a lepkavého pocitu

Aby děti akceptovaly každodenní promazávání, je důležité docílit příjemný pocit na kůži. Locio (tělové mléko) má obsahovat nejen lipidy, které v atopické kůži chybějí, ale má se rovněž lehce roztírat, rychle vstřebávat a na citlivé kůži nezpůsobovat pálení.

Uvědomělé plánování

K promazání celého těla 2x denně je potřebný nějaký čas. Hlavně ráno, kdy lidé spěchají do školky, školy a práce, není úplně jednoduché si najít potřebnou chvilku klidu. Rodiče by si měli čas na promazávání cíleně plánovat a radši si o pár minut přivstat. Eliminuje se tak stres. Při promazávání je důležitý pozitivní přístup, který se potom přenáší i na dítě.

Relaxační masáž

Kdo promazávání spojí s masáží, zabije dvě mouchy jednou ranou: relaxační masáž posiluje vztah rodiče a dítěte.

Chladivý efekt pomáhá

Pro mnohé pacienty je na atopickém ekzému nejhorší svědění. Zejména během léta je vhodné uschovat produkty k promazávání do chladničky. Chladný krém snižuje svědění.

Kreslení a povídání

Děti milují příběhy. Proč nespojit příjemné s užitečným a čas určený k promazávání nevyužít na vykládání příběhů? Předehrou k příběhu může být tvar, písmeno nebo zvíře, které nakreslíme na kůži pomocí locia.

S hudbou to jde lépe

Starší děti a dospívající jsou lépe naladěni, když mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu. Hlasité prozpěvování během aplikace krému lze rozhodně doporučit.

Zapojit sourozence

Sourozenci často žárlí jeden na druhého, když vidí, že rodič tráví více času s malým bratrem nebo starší sestrou. Hádkám se dá často předejít, když se promazávají oba. Tělové mléko by mělo být vždy po ruce pro oba sourozence.

 

Zdroj: Pressemitteilung der Deutschen Haut- und Allergiehilfe (DHA e.V.)

Užitečné služby pro Vás:

<strong>Proaktive</strong> Therapie

Proaktivní terapie

Kůže atopických pacientů se zásadně odlišuje od kůže zdravých lidí. Přečtěte si, na co si třeba dávat pozor.

Chci vědět více